SAKARYA ADAPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UNESCO Kardeş Okullar Ağı Programı (ASPnet)

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) Kardeş Okullar Ağı Programı (ASPnet - Associated Schools Project Network) ile ilgili Ankara’da 24 Nisan 2015 tarihinde Bakanımız Sayın Nabi AVCI’nın katılımıyla ASPnet ağına üye olan okulların katılımıyla bir toplantı düzenlenmiştir. Söz konusu toplantıda ASPnet programının tarihçe ve süreçleri anlatılmış, Türkiye’de bugüne kadar ASPnet Programına ilişkin gerçekleştirilen projelerden bahsedilmiş ve programın ülkemizdeki durumu ve geleceği görüşülmüştür.

Ülkemizde ASPnet ağına üye olan okul sayısının artırılması hedeflenmektedir. Bu bağlamda, UNESCO Kardeş Okullar Ağı Programına ilişkin bir bilgi notu ve başvuru formu aşağıdadır. Programa katılım gönüllülük esasına dayalı olup UNESCO eğitim hedeflerinin okullarımızda yaygınlaştırılması açısından önem taşıdığı değerlendirilmektedir.

Yazı için tıklayınız.

Başvuru formu için tıklayınız.

Kılavuz için tıklayınız.

Karaosman Mah. Eski Hendek Cad. No79 Adapazarı / SAKARYA Adapazarı Kaymakamlığı Binası - 0 264 272 25 35 / 272 25 36 / 272 25 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.