SAKARYA ADAPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜM RESMİ OKUL VE KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE ! (ACİL)

Aynı eğitim kurumunda 15 yıllık çalışma süresini dolduran öğretmenlerle ilgili olarak bilgi güncelleme ekranı 07.08.2015 tarihi mesai bitimine kadar açılmıştır. Tüm resmi okul ve kurum müdürlüklerimiz tarafından tabi öğretmenlerle ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü mail´ine göre işlem yapılması gerekmektedir.

 

Zorunlu  çalışma  yükümlüsü öğretmenlerin tespitine ilişkin; 

Görev 26.07.2015 itibari ile yeri değişen öğretmenler sisteme yansıtılmıştır, 

Durumu kesinleşen (tamamlayan yada muaf olan) öğretmenler listelerden çıkartılmıştır,

Geriye dönük personel durumu sorgulama ekranı modüle eklenecektir,

“Eş durumu özründen başvuruda bulunacak (Dilekçesi bulunan)” durumu seçilen öğretmenlerin il onayları iptal edilmiştir. Bu durumda olan kişilerin kurumlarındaki mevcut durumlarına göre değerlendirilmeleri gerekmektedir. Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin ataması özür grubundan sonra yapılacak ve son güncelleme özür grubundan sonra alınacaktır. 

Dikkat edilmesi gereken bazı hususlar;

Eşi zorunlu hizmetini tamamlayan yada muaf olan öğretmenler için Ertelendi (Eş mazeretinden) durumunun seçilmesine ve evrak yüklenmesine gerek yoktur, bu durumda olan kişiler için Ertelendi (Eşi zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan veya muaf olan) durumunun seçilmesi gerekmektedir.

Ertelendi (2012´de sözleşmesi bulunan) * seçeneği görevine atandığı kurumda devam eden yada isteği dışında (norm fazlalığı, okul/kurum/bölüm kapatılması vb. sebeplerle) görev yeri değişen kişiler için uygundur. Kendi isteği ile (isteğe bağlı, özre bağlı) yer değiştiren personel zaten taahhüdünü ihlal ettiğinden bu kişiler için bu seçenek uygun değildir.

4., 5. ve 6. Hizmet alanlarında görev yapan öğretmenler için sadece;

·         Tamamladı

·         Yapıyor

·         Muaf (Bedensel engellilerin ataması)

·         Muaf (06.05.2010 tarihinden önce sözleşmeli 4/B öğretmen olarak görev yapanlar)

·         Muaf (Eşi, anne-babası veya kardeşi şehit olduğundan)

·         Muaf (Eşi, anne-babası veya kardeşi malül gazi olduğundan)

·         Muaf (Çalışma gücünden en az %40 oranında yoksun olanlar)

seçenekleri seçilebilir.

Sistem tarafından görüntülenen görev kaydı hatalarının düzeltilmesi, hem hizmet sürelerinin hem de hizmet puanlarının hesabı için önem arz etmektedir. Atamaların sağlıklı ve adil bir biçimde gerçekleştirilebilmesi için bu hataların düzeltilmesi gerekmektedir.

 

Güncellemeler bugün (28.07.2015) itibari ile tekrar açılmıştır ve 07.08.2015 mesai bitimine kadar devam edecektir. 

Karaosman Mah. Eski Hendek Cad. No79 Adapazarı / SAKARYA Adapazarı Kaymakamlığı Binası - 0 264 272 25 35 / 272 25 36 / 272 25 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.