SAKARYA ADAPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakaryalı Öğrenciler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde

Sakaryalı Öğrenciler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi) öğrencileri Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni ziyaret eden şanslı gruplar arasında yerini aldı. Okul yönetimi tarafından planlanan teknik gezi için uzun süre cevap bekleyen Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri, taleplerinin kabul görmesiyle büyük mutluluk yaşadılar.

 

Okul Müdürü Dilek Balcı Saygılı’nın öncülüğünde alan öğretmenleriyle birlikte Ankara’ya gezi gerçekleştiren öğrenciler, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi mutfak bölümüne Türkiye’de ilk giren öğrenci grupları arasında olduklarını öğrenince yaşadıkları sevinç iki kat arttı. Her gün çok sayıda misafirin ziyaret ettiği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni mayıs ayında ziyaret eden ilimiz öğrencileri meslekleri adına önemli bir tecrübe kazandılar.

 

Dünyanın önemli liderlerinin ağırlandığı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin mutfaklarında usta aşçılar ve uzman personelinin çalışmalarını yerinde gören öğrencilere külliyede yemek de ikram edildi. Düzenlenen teknik gezide külliye bahçesini de görme imkânı bulan öğrenciler, hayatlarında çok önemli bir yer tutacak bu gezi için okul müdürleri başta olmak üzere tüm öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Karaosman Mah. Eski Hendek Cad. No79 Adapazarı / SAKARYA Adapazarı Kaymakamlığı Binası - 0 264 272 25 35 / 272 25 36 / 272 25 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.