SAKARYA ADAPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Bilim Yolculuğunda Bilim Şenliği Cevat Ayhan Fen Lisesi-Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ile Anadolu Lisesi Müdürlükleri Dikkatine

TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen Sakarya Bilim Yolculuğunda Bilim Şenliği Ana Organizasyonu 15-16 Şubat 2017 tarihlerinde Serdivan Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecektir.

Şenlik; Sakarya Üniversitesi, Serdivan Belediyesi, Sakarya Afad İl Müdürlüğü, Serdivan Fikir Sanat Akademisi, Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi gibi kurumların işbirliği ile düzenlenecek olup programda bilimsel deneyler, bilim atölyeleri, film gösterimleri, zeka oyunları atölyesi, robotik ve astronomi faaliyetleri, söyleşi gibi etkinlikler yer alacaktır.

Şenlik kapsamında kurulacak atölyelerde İlimizde yer alan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Lisesi, Bilim ve Sanat Merkezi ile Anadolu Liseleri’ne ait istekli olanlar stant kurulabileceklerdir. Stantta yer alacak aktivitelerin, ziyaretçilerin katılımlarına açık, interaktif, bilimsel, uygulamaya yönelik olması beklenmektedir. Stantta yer alacak kişiler öğretmen ve/veya öğrenci olabilecek ve en fazla 2 kişi yer alabilecektir. Alanın kısıtlı olması nedeniyle başvurunun çok olması durumunda İl proje ekibince yapılacak değerlendirmeler sonucunda belirlenen aktiviteler davet edilecektir.

Sakarya Bilim Yolculuğu şenlik programında yer almak isteyen okullarımızın, ek formu doldurmaları ve 16/12/2016 tarihine kadar resmi yazı ekinde Müdürlüğümüze teslim etmeleri gerekmektedir.

Talep Formuna Ulaşmak için tıklayınız

Karaosman Mah. Eski Hendek Cad. No79 Adapazarı / SAKARYA Adapazarı Kaymakamlığı Binası - 0 264 272 25 35 / 272 25 36 / 272 25 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.