SAKARYA ADAPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nakil ve Geçiş Başvuruları (Ortaöğretim Kurum Müd.)

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 38’inci maddesi dördüncü fıkrasında: “(Değ: 1/7/2015-29403 RG)  a) Nakil ve geçiş başvurusu, her ayın ilk iş gününden son işgününe kadar veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile yapılır. Başvuru, öğrencinin nakil şartlarını taşıması hâlinde naklen gidilmek istenilen okul müdürlüğüne e-Okul sistemi üzerinden iletilir. Onay veya ret işlemi nakil istenilen okul müdürlüğünce e-Okul sistemi üzerinden ayın son iş günü çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir.” hükümleri yer almaktadır.

Bu nedenle Temmuz ayı nakil onay veya ret işlemlerinin okul idarelerince 31 Temmuz 2015 Cuma günü tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde belirtilen tarihte işlem yapılmayan nakil başvuruları hakkında daha sonra bir işlem yapılmayacaktır. Gereği rica olunur.

Karaosman Mah. Eski Hendek Cad. No79 Adapazarı / SAKARYA Adapazarı Kaymakamlığı Binası - 0 264 272 25 35 / 272 25 36 / 272 25 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.