SAKARYA ADAPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NAKİL KURA İŞLEMİ (İLKOKUL VE ORTAOKULLAR İÇİN)

KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE ! 

Not-01: 21 Eylül 2015 tarihinden itibaren yapılacak olan KURA İŞLEMLERİ için kullanılacak olan "E-Okul Kurum İşlemleri / Okula Nakil Gelecekler / Nakil Kura İşlemleri ekran ve raporları" hazırlanarak okul/kurum idarelerinin kullanımına açılmıştır. 

Not-02: Nakil Kura İşlemleri ekranı 21 Eylül 2015 tarihinden itibaren aktif hale getirilecektir. Kura işlemi, işlemi yapan personelin T.C Kimlik Numarası girildikten sonra "KURA BAŞLAT" düğmesine basılmasıyla başlayacaktır. Kura işlemi bir kereye mahsus olmak üzere tüm sınıflar seviyesinde aynı anda gerçekleşecektir. Kura sonucuna göre nakil kayıt hakkı kazanan öğrenciler "Nakil Kabul İşlemi (IOK06002)" ekranına sistem tarafından yansıtılarak, bu öğrencilerin nakil kabul işlemlerinin yapılmasına izin verilecektir. Kura sınıf öğrenci listeleri ve kura sonuç öğrenci listeleri ekranın raporlama bölümünden alınabilecektir.

Not-03: Kura İşlemi sadece 1 (bir) kez yapılacak olup; Kura İşlemini tamamlamayan okul/kurumlarda yönetmelik gereği yeni nakil başvuru işlemleri yapılamayacaktır.

Karaosman Mah. Eski Hendek Cad. No79 Adapazarı / SAKARYA Adapazarı Kaymakamlığı Binası - 0 264 272 25 35 / 272 25 36 / 272 25 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.