SAKARYA ADAPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnternet ve Bilgi Güvenliği (ÖNEMLİ)-Tüm Resmi Okul ve Kurum Müd.

Bakanlığımız Bilgi İşlem Daire Başkanlığının 10.07.2015 tarihli , 7180248 sayılı ve İnternet ve Bilgi Güvenliği konulu yazısı ve yönerge ekte sunulmuş olup, Resmi kurumlar ve okullarımızda MEB ADSL/VDSL hattı kullanılması zorunlu olduğu, 2014 yılında yapılan iyileştirmelerle MEB ADSL ve MEB VDSL hızları güncellendiği, her ne şekilde olursa olsun (kişisel, okul aile birliği v.b.) ADSL, 3G vb hat kullanmanın yasak olduğu, ihtiyaç durumunda ikinci MEB ADSL hattı temin edilebileceği, aksi davranış tespit edilen personel veya kurum hakkında gerekli yasal süreç başlatılacağı söz konusu yazıda belirtilmiştir.

Resmi kurumlarımızın kullandıkları ADSL, 3G gibi hatlar; adres bilgisi, abonelik gibi bilgilerle operatörlerden sorgulanarak Bakanlığımızca kontrol edilmektedir. 

Oluşması muhtemel bilişim suçlarının önüne geçebilmek amacıyla yukarıda belirtilen çalışmaların acilen tamamlanarak, okul ve kurumlarımızda çalışan personele sözü edilen Kanun ve Yönerge doğrultusunda tebellüğ belgeleri hazırlanarak tebliğ edilmesi ve tebliğ belgelerinin okul/kurumunuzda saklanması gerekmektedir. Gereği önemle rica olunur.

Bakanlık yazısı için tıklayınız >>>

Yönerge için tıklayınız >>>

 

 

Karaosman Mah. Eski Hendek Cad. No79 Adapazarı / SAKARYA Adapazarı Kaymakamlığı Binası - 0 264 272 25 35 / 272 25 36 / 272 25 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.