SAKARYA ADAPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMKB SAKARYA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN ODTÜ ROBOT GÜNLERİNDE BÜYÜK BAŞARI…

İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot klübü öğretmen ve öğrencileri, Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından 07-08.03.2015 tarihinde Ankara’da düzenlenen 12. ODTÜ Robot Günlerinde, Çöp Toplayan Robot kategorisinde “El Biruni” isimli robotla Türkiye şampiyonu oldular.
İMKB SAKARYA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN ODTÜ ROBOT GÜNLERİNDE BÜYÜK BAŞARI…

Yarışmaya, çizgi izleyen, labirent çözen ve çöp toplayan olmak üzere 3 kategoride 5 farklı robot ile katılan Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot klübü öğrencileri çöp toplayan kategorisine damgasını vurdu. Sakarya EML Elektrik Elektronik Teknolojileri Bölümü öğretmeni Coşkun Odabaş; “Yoğun çalışmalarımızın karşılığını aldığımız için çok mutluyuz. Çalışmalarımıza maddi manevi destek olan başta okul müdürümüz Çetin Turhan, bölüm şefimiz Osman Çelik ve tüm Elektrik Elektronik bölümü öğretmenlerine çok teşekkür ederiz. Bu başarının gerçek sahibi azim ve sabırla çalışan kulüp öğrencilerimizdir. ” dedi. Yarışmalara katılan robot kulübü öğrencileri Onur Sadıker ve Doğuş Muhammed Çetinoğlu, gelen başarının haklı gururunu doyasıya yaşadılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak büyük başarılarından dolayı okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerimizi kutlar ve başarılarının haklı gururunu doyasıya yaşamalarını diliyoruz.


 

145

Karaosman Mah. Eski Hendek Cad. No79 Adapazarı / SAKARYA Adapazarı Kaymakamlığı Binası - 0 264 272 25 35 / 272 25 36 / 272 25 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.