SAKARYA ADAPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMKB SAKARYA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN İTÜ ROBOT OLİMPİYATLARINDA BÜYÜK BAŞARI

İMKB SAKARYA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN İTÜ ROBOT OLİMPİYATLARINDA BÜYÜK BAŞARI

İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot klübü öğretmen ve öğrencileri, İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından 09-11.04.2015 tarihinde İstanbul’da düzenlenen İTÜRO 2015’de, Senaryo:İnşaat Robot kategorisinde “Mimar Sinan” isimli robotla Türkiye şampiyonu oldular.

 

Yarışmaya, çizgi izleyen, labirent ve senaryo olmak üzere 3 kategoride 4 farklı robot ile katılan Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot klübü öğrencileri Senaryo:İnşaat kategorisine damgasını vurdu. Sakarya EML Elektrik Elektronik Teknolojileri Bölümü öğretmeni Coşkun Odabaş; “Yoğun çalışmalarımızın karşılığını aldığımız için çok mutluyuz. Çalışmalarımıza maddi manevi destek olan başta okul müdürümüz Çetin Turhan ve tüm Elektrik Elektronik bölümü öğretmenlerine çok teşekkür ederiz. Bu başarının gerçek sahibi azim ve sabırla çalışan kulüp öğrencilerimizdir. ” dedi. Yarışmalara katılan robot kulübü öğrencileri Onur Sadıker ve Doğuş Muhammed Çetinoğlu, gelen başarının haklı gururunu doyasıya yaşadılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu büyük başarılarından dolayı okulumuz idareci, öğretmen ve öğrencilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
Karaosman Mah. Eski Hendek Cad. No79 Adapazarı / SAKARYA Adapazarı Kaymakamlığı Binası - 0 264 272 25 35 / 272 25 36 / 272 25 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.