SAKARYA ADAPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doküman Yönetim Sisteminde Yapılacak Yazışmalarda Dikkat Edilecek Hususlar

Doküman Yönetim Sisteminde Yapılacak Yazışmalarda Dikkat Edilecek Hususlar:


1-Yazışmalara “Konu” kısmından başlanacak olup okul/kurum ismi, sayı kısmı ve tarih kısmına dokunulmayacaktır.

2-Muhatap kısmı konudan itibaren iki satır boşluk bırakılarak yazılır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilecek yazılarda muhatap kısmına “İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE” şeklinde yazılacaktır.

3-İlgili yazılarda ilgi, muhatap bölümünün son satırından itibaren iki satır boşluk bırakılarak yazı alanının solundan başlanarak yazılır.

İlgi belirtilirken birden fazla ilgili yazı varsa a) b) şeklinde sıralanır. İlgili metni gönderen makamı kısaltma yapılmadan açıkça yazılarak sırasıyla ilgili yazının tarihi, DETSİS-DESİMAL DOSYA NUMARASI-EVRAK SAYISI belirtilerek ilgi tutulur.

Örneğin;

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nün 17/01/2017 tarihli ve 95852032-225.01.04-1071 sayılı yazısı şeklinde yazılacaktır.

 

4-İlgi ile metin başlangıcı arasında bir satır, ilgi yok ise belgenin muhatabı ile belgenin metin başlangıcı arasında iki satır boşluk bulunur.

5-İmza, metnin bitiminden itibaren 2-4 satır boşluk bırakılarak belgeyi imzalayacak makam sahibinin adı soyadı ve bunların altına unvanı yazı alanının en sağına ortalanarak yazılır.

6-Belgede ek olması halinde “Ek” başlığı imza bölümünden sonra uygun satır boşluğu bırakılarak ve yazı alanının solundan başlanarak yazılır.

 7-Sayfanın en alt kısmında bulunan iletişim bilgileri kısmının doldurulması gerekmektedir.

 

Örnek Yazılar için tıklayınız

 

Not:15 Ocak-31 Ocak 2017 tarihleri arasında yazıların ve cevaplarının standart gönderim şekli haricinde "dysegitim.meb.gov.tr" adresinden gönderilmesi gerektiği halde, göndermeyen okul/kurumlarımızın olduğu tespit edilmiştir. Göndermeyen okul ve kurumlarımızın da yazılarını göndermeleri gerekmektedir. 

 

Konu ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün yazısı için tıklayınız


Tuncay ALİOĞLU

  Şube Müdürü

Karaosman Mah. Eski Hendek Cad. No79 Adapazarı / SAKARYA Adapazarı Kaymakamlığı Binası - 0 264 272 25 35 / 272 25 36 / 272 25 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.