SAKARYA ADAPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİYABET VE OBEZİTE İLE MÜCADELEYE YÖNELİK FARKINDALIK EĞİTİMLERİ(ACELE VE GÜNLÜ)

Bakanlığımız, Sağlık Balkanlığı ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği işbirliğinde yürütülen “Okulda Diyabet Eğitim Programı” kapsamında hazırlanan ve daha öncede Bakanlığımıza bağlı okullarda öğrenci, öğretmen ve velilerimize izlettirilen “diyabet ve obezite” konulu eğitim filmlerinin 14 Kasım 2015 Dünya Diyabet Gününde okullarda tekrar gösterilmesinin uygun olacağı Bakanlığımızın ilgi yazısında belirtilmektedir.

Okulda diyabet programı kapsamında hazırlanan standart eğitim materyalleri kullanılarak “Dünya Diyabet Günü” olan 14 Kasım 2015 haftasında Bakanlığımıza bağlı her tür ve seviyedeki okullarda; öğretmen, öğrenci, kantin işletmecisi ve çalışanları ile servis şoförlerine "Çocuklarda Diyabet,  Çocuklarda Şişmanlık ve Sağlıklı Beslenme" konularında eğitim verilmesi, bilgiye kolay ulaşım açısından Bakanlığımız ve Müdürlüğümüz web sayfasında yer alan   "Okulda Diyabet Programı" linkini kendi web sayfanızda da yazyınlamanız hususunda;

  Bilgilerinizi, ilgi yazı doğrultusunda okulunuzda söz konusu eğitime katılan öğrenciler e-okul okul sağlığı değerlendirme formunda (e-okul /kurumişlemleri/bilgi giriş işlemleri/okul sağlığı değerlendirme formu) yer alan  “Okulda Diyabet Eğitimi Programı (İşbirliği Protokolü)  için” eğitim alan kız öğrenci sayısı, eğitim alan erkek öğrenci sayısı hanelerine işlenmesi  Ayrıca;  farkındalık eğitimine katılan öğretmen, öğrenci, kantin işletmecisi, çalışanları ve servis şoförlerine ait sayısal verilerin ekte gönderilen  excel ortamında 27/11/2015 Cuma günü mesai bitimine kadar Müdürlüğümüz (adapazarimemkultur@gmail.com) adresine mail olarak gönderimesini önemle rica ederim.

Bakanlık yazısı için tıklayınız.

Form için tıklayınız.

Karaosman Mah. Eski Hendek Cad. No79 Adapazarı / SAKARYA Adapazarı Kaymakamlığı Binası - 0 264 272 25 35 / 272 25 36 / 272 25 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.